Wycieczka do muzeum przyrodniczego

W dniu 07.05.2019 r. klasy 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Zygrach były na wycieczce w Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Łódzkiego, które znajduje się w parku im. Henryka Sienkiewicza w Łodzi.

Uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzali m.in. wystawy  motyli, zwierząt lasu, zwierząt tropikalnych, życia podwodnego oraz różnych skamieniałości. Największa część wystawy ukazywała systematykę, zwierząt i zróżnicowanie gatunkowe kręgowców i bezkręgowców – od najprostszych organizmów, czyli gąbek, po najbardziej skomplikowane – ssaki.

Oglądaliśmy m.in. zbiory muszli i owadów, ptaków z obszaru Palearktyki, a także dioramy z przedstawieniem rafy koralowej. Z kolei okazy pingwinów umożliwiły zaobserwowanie środowiska Antarktyki, ze szczególnym uwzględnieniem Antarktydy. Celem wycieczki było zdobycie i rozwijanie umiejętności dotyczących rozpoznawania różnych gatunków zwierząt, ale także uwrażliwianie dzieci od początku edukacji na potrzeby środowiska i na to, jak wiele w tej kwestii zależy od samego człowieka.

Po zwiedzaniu muzeum i części edukacyjnej pojechaliśmy do sali zabaw „Agatka", gdzie dzieci z radością mogły aktywnie, atrakcyjnie i kreatywnie spędzić czas. Półtorej godziny szalonej zabawy w tunelach, na zjeżdżalniach, w basenie z kolorowymi piłkami minęły bardzo szybko. Była to doskonała okazja do integracji klas 1-3 oraz spożytkowania niezmierzonych pokładów energii.

Autorka informacji: A. Kulczycka