Ognisko dla Wesołych Skrzatów

Piękna, słoneczna pogoda w dniu 04.06.2019 r. sprzyjała i zachęcała do wspólnych zabaw integracyjnych zarówno dzieci z Gromady Zuchowej Wesołe Skrzaty, jak i rodziców, drużynowej dh. Agnieszki Kulczyckiej i zaproszonych gości.

Zuchy pod czujnym okiem rodziców i drużynowej rozpalały ognisko, zaśpiewały piosenkę "Płonie ognisko i szumią knieje" i hymn zuchowy.

Następnie dzieci pod opieką rodziców piekły smaczne kiełbaski przy ognisku, które jadły z wielkim apetytem. Kolejnym punktem spotkania były wspólne zabawy integracyjne dzieci z rodzicami, które pokazały, że zarówno dzieci, jak i rodzice miło i ciekawie potrafią spędzać czas, a o to właśnie chodziło. Zuchy sprawdzały swoje umiejętności i uczyły rodziców.

Była możliwość sprawdzenia umiejętności orientacji w terenie, jak i sprawdzenie znajomości szyfru "Czekoladka". Humor dopisywał każdemu, zarówno tym młodszym, jak i starszym. Zabawom i uśmiechom na twarzach mogłoby nie być końca, jednak wszystko, co dobre szybko mija i trzeba było się pożegnać. Rodzinny nastrój i wspaniała atmosfera sprawiły, że dzień ten był wyjątkowy, zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.

Serdecznie dziękujemy za pokrycie wszelkich kosztów tego spotkania
przez Hufiec ZHP Uniejów.

Autorka informacji: dh. A. Kulczycka