Wycieczka do leśniczówki

01.10.2019 r. uczniowie klas IV i V szkoły podstawowej wraz z opiekunami szkolnej Ligii Ochrony Przyrody – Lidią Jarugą i Radosławem Rękawieckim uczestniczyli w zajęciach terenowych w leśniczówce w Zygrach, której gospodarzem jest pan Andrzej Olejniczak.

Pogoda była piękna, a las mienił się pełną barwą ciepłych, jesiennych kolorów. Pan leśniczy w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiedział uczniom o swojej pracy, o roślinach i zwierzętach, które można spotkać w naszych lasach.

Ku naszemu wielkiemu  zdziwieniu spotkaliśmy na swojej drodze mnóstwo grzybów, więc kolejną lekcją w lesie było rozpoznawanie tych jadalnych i niejadalnych.

Była to bardzo ciekawa lekcja przyrody, w czasie której mieliśmy możliwość doświadczyć bezpośredniego kontaktu z otaczającym nas światem.

Autorka informacji: L. Jaruga