Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej

W czwartek 17 października dzieci z klasy I i III wybrały się do Gminnej Biblioteki w Zadzimiu, dla wielu z nich była to pierwsza wizyta.

Uczniowie zwiedzili placówkę, dowiedzieli się od pani bibliotekarki, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, oraz jak chronić książki przed zniszczeniem.

Spotkanie w bibliotece przybliżyło uczniom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Na zakończenie pobytu w bibliotece dzieci wzięły udział w zabawie Bajkowe kalambury.

Żegnając się z panią dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki.

Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wróciły do szkoły.

Autorka informacji: A. Gruda