Pierwszoklasiści zostali pełnoprawnymi uczniami

Pierwszoklasiści  z naszej szkoły są pełnoprawnymi uczniami. W dniu 16 października  2019 r. odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

To był wyjątkowy dzień, na którym zgromadzili się rodzice, dziadowie, p. dyrektor, nauczyciele oraz społeczność uczniowska.

Uroczystość  dla klasy pierwszej prowadzili starsi uczniowie. Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wspólnie śpiewali piosenkę pt. Piosenka na dobry początek, recytowali krótkie wierszyki oraz odpowiadali na szereg pytań, które zadawali im starsi koledzy.

Po ślubowaniu pani dyrektor pasowała dzieci klasy pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki SKO z pięciozłotowym wkładem oraz drobne upominki. Następnie w radosnym nastroju udali się do na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Po pasowaniu odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w wykonaniu uczniów klas starszych.

Autorka informacji: A. Gruda