Z mitologią za pan brat

8.11.2019 r. grupa uczniów z klas piątej oraz szóstej wzięła udział w przedstawieniu teatralnym, zrealizowanym w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli.

Uczniowie obejrzeli musical dydaktyczny pt. Bogowie i herosi. Opowieści Afrodyty, który przypomniał im losy mitologicznych bohaterów.

Na scenie zagościli m.in.: Ariadna, Tezeusz, Syzyf, Prometeusz, Pandora oraz Odyseusz i krótko opowiedzieli o swoich losach, kształtowanych niejednokrotnie przez bogów z Olimpu.

Dzięki humorystycznym scenkom uczniowie odświeżyli sobie znaczenie związków frazeologicznych, takich jak: puszka Pandory, syzyfowa praca czy nić Ariadny.

Uczestnicy wyjazdu zgodnie stwierdzili, że był to ciekawie spędzony czas i wyjątkowo interesująca lekcja!

Autorka informacji: K. Olczak