Rok szkolny 2019/2020

BohaterON – włącz historię!

W dniach 1-22 października uczniowie klas 4 – 8 wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym BohaterON – włącz historię!.

Pierwszym etapem przedsięwzięcia było zapoznanie uczniów z tematyką Powstania Warszawskiego – nauczyciele podczas lekcji wychowawczych opowiadali dzieciom o powstaniu, jego przebiegu oraz skutkach. Nie obyło się bez materiałów faktograficznych zaczerpniętych ze strony Muzeum Powstania Warszawskiego – na uczniach największe wrażenie zrobiły fotografie małych Powstańców oraz relacje - dorosłych dziś już ludzi - z tego trudnego czasu.

Uczniowie obejrzeli zdjęcia zburzonej przez naloty bombowe Warszawy, a następnie przekonali się, że pamięć o godzinie „W" z roku 1944 jest wciąż żywa w sercach Polaków w postaci minuty ciszy na ulicach stolicy 1 sierpnia każdego roku punktualnie o 17.00.

W finale akcji uczniowie przystąpili do redagowania listów oraz wykonywania kartek dla Powstańców – wszystkie powstały w wyniku zaangażowania i szacunku dla tych wspaniałych i odważnych ludzi, dzięki którym dziś żyjemy w wolnym kraju.

Niektórzy uczniowie postanowili napisać listy do kilku osób!

Mamy nadzieję, że nasza korespondencja sprawi radość jej odbiorcom oraz udowodni, 
że młode pokolenie pamięta o Powstaniu Warszawskim i docenia wielkie poświęcenie mężnych przodków.

 

Autorka informacji: K. Olczak

nowa wersja strony AD 2013.
Oficjalna strona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zygrach (w nowej odsłonie od 09.09.2013)