Rok szkolny 2019/2020

Uczniowie naszej szkoły na Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości

Jak co roku 11 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Wraz z kolegami z Zespołu Szkół w Zadzimiu wystąpili przed publicznością zgromadzoną w zadzimskim kościele św. Małgorzaty.

Oprócz grupy artystycznej szkołę z Zygier na uroczystości reprezentował także poczet sztandarowy.

Poprzez recytacje fragmentów poezji uczniowie przypomnieli pokrótce historię Polski, obfitującą zarówno w trudne momenty, jak i w chwile radosne. Chór pod przewodnictwem p. Radosława Rudeckiego odśpiewał „Marsz Pierwszej Brygady", a Kornelia Kosicka zachwyciła wszystkich przepiękną interpretacją pieśni „O mój rozmarynie...".

Uczniowie uczestniczyli także w złożeniu kwiatów przez delegację naszej szkoły pod Miejscem Pamięci Narodowej w centrum Zadzimia, a następnie skorzystali z zaproszenia Wójta Krzysztofa Woźniaka i pojawili się w Urzędzie Gminy na ciepłym poczęstunku.

Była to także okazja do spotkania z posłem na Sejm RP – p. Piotrem Polakiem, który gratulował naszym uczniom pięknego występu i docenił zaangażowanie młodzieży 
w obchody Święta Niepodległości.

 

Autorka informacji: K. Olczak

nowa wersja strony AD 2013.
Oficjalna strona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zygrach (w nowej odsłonie od 09.09.2013)