Rok szkolny 2019/2020

Najmłodsi programują

Programowania warto zacząć uczyć się od najmłodszych lat. Z takiego założenia wyszedł producent LEGO, który stara się rozwinąć pasję programowania u najmłodszych.

Nauka programowania, zawierająca w sobie elementy robotyki, automatyki oraz informatyki, a to wszystko przy użyciu klocków LEGO.


Dzieci są z natury ciekawe świata i chętne do zabawy, a to daje im większe szanse powodzenia już na starcie. Do rozpoczęcia eksperymentów z programowaniem naprawdę nie potrzeba żadnych innych umiejętności Dzieci naturalnie zaczynają eksperymentować, doświadczać, próbować i tym samym tworzyć.


Wiadomo, że podnosząc do ust szklankę z wodą, nie zastanawiamy się nad sposobem wykonania tej czynności. Programując ruch robota lub tworząc gry i aplikacje komputerowe, dzieci uczą się rozpoznawać pojedyncze elementy, z których połączenia powstają bardziej skomplikowane procedury. Poznają sposoby przewidywania przeszkód, znajdowania pomysłowych "skrótów" i udoskonalania swoich dzieł przez umieszczenie w nich nieoczekiwanych dodatków.


To wszystko dzieje się w klasach 1-3 w naszej szkole Uśmiech

 

Autorka informacji: A. Kulczycka

nowa wersja strony AD 2013.
Oficjalna strona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zygrach (w nowej odsłonie od 09.09.2013)