Najmłodsi programują

Programowania warto zacząć uczyć się od najmłodszych lat. Z takiego założenia wyszedł producent LEGO, który stara się rozwinąć pasję programowania u najmłodszych.

Nauka programowania, zawierająca w sobie elementy robotyki, automatyki oraz informatyki, a to wszystko przy użyciu klocków LEGO.

Dzieci są z natury ciekawe świata i chętne do zabawy, a to daje im większe szanse powodzenia już na starcie. Do rozpoczęcia eksperymentów z programowaniem naprawdę nie potrzeba żadnych innych umiejętności Dzieci naturalnie zaczynają eksperymentować, doświadczać, próbować i tym samym tworzyć.

Wiadomo, że podnosząc do ust szklankę z wodą, nie zastanawiamy się nad sposobem wykonania tej czynności. Programując ruch robota lub tworząc gry i aplikacje komputerowe, dzieci uczą się rozpoznawać pojedyncze elementy, z których połączenia powstają bardziej skomplikowane procedury. Poznają sposoby przewidywania przeszkód, znajdowania pomysłowych "skrótów" i udoskonalania swoich dzieł przez umieszczenie w nich nieoczekiwanych dodatków.

To wszystko dzieje się w klasach 1-3 w naszej szkole Uśmiech

Autorka informacji: A. Kulczycka