Dni Bezpiecznego Internetu

11 lutego świętowaliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, który w bieżącym roku odbywał się pod hasłem Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!

Działania związane z obchodami tego dnia w naszej szkole rozpoczęły się już w minionym tygodniu i potrwają do końca lutego.

Nauczyciele informatyki przypomną uczniom zasady bezpiecznego korzystania z sieci - z naciskiem na bezpieczeństwo w portalach społecznościowych - z uwzględnieniem problematyki hejtu oraz sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Pedagog szkolny przeprowadzi w wybranych klasach zajęcia edukacyjne na temat cyberprzemocy oraz zasad bezpiecznego korzystania z sieci.

Po rozmowach z uczniami opublikujemy na stronie internetowej naszej szkoły informacje dla rodziców, jak chronić dziecko przed zagrożeniami w internecie oraz gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia.