Otwarcie "Zuchówki"

Dzięki Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zygrach, nasza Gromada "Wesołe Skrzaty" otrzymała swoje własne miejsce, w którym może się co tydzień spotykać na zbiórkach. Jest to miejsce w którym dzieci będą mogły osiągać najwyższe zuchowe ideały – a wcześniej była to klasa szkolna gimnazjum.

Jednak dostosowanie sali do potrzeb naszej gromady zuchowej wymagała doposażenia. Właśnie zuchy mogą się już cieszyć nie tylko z pięknej Sali, ale również z otrzymanych kompasów i lornetki – dzięki którym będą mogły zuchy poznawać świat w terenie oraz radiomagnetofonu z CD i mp3 do akompaniamentu podczas biesiadowania i innych zabaw przy śpiewie, a także żebyśmy byli bezpieczni – mamy własną apteczkę turystyczną.

To wszystko dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zadzimiu, która wsparła nas finansowo.

Bardzo aktywnie w doposażeniu ZUCHÓWKI włączyli się rodzice zuchów i dzięki temu mamy „ala" ognisko do świeczkowiska, "Kufer skarbów", piękny dywan, a trochę wcześniej powstał stojak i rękojeść do totemu.

W dniu 10 stycznia br. Gromada Zuchowa „Wesołe Skrzaty" (21 zuchów) na czele z drużynową A. Kulczycką w obecności p. Dyrektor Katarzyny Nastarowicz uroczyście zaprezentowała swoją zuchówkę. W tym dniu zuchy miały wręczone sprawności zuchowe, które uzyskały w ostatnim okresie oraz pierwszą gwiazdkę.

Serdecznie dziękujemy

Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zadzimiu,

p. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zygrach - K. Nastarowicz

oraz wszystkim Rodzicom Zuchów, którzy aktywnie uczestniczyli w organizowaniu miejsca naszych spotkań zuchowych.

Autorka informacji: A. Marciniak