Wyjazd do Teatru Piccolo

17.02.2020 r. grupa uczniów z klas 4, 5, 6 oraz 7 wybrała się pod opieką nauczycieli polonistów do łódzkiego Teatru Piccolo, aby obejrzeć przedstawienie Nić Ariadny oparte na motywach mitologicznych.

Młodzież nie tylko przypomniała sobie wydarzenia mitu o Tezeuszu i Ariadnie, ale także odświeżyła informacje o Dedalu i Ikarze oraz losie tych dwóch bohaterów.

Aktorzy występujący w przedstawieniu przybliżyli uczniom również zasady panujące w teatrze starożytnym oraz pokrótce omówili budowę teatru za czasów antycznych.

Po przedstawieniu uczniowie udali się na krótki spacer ulicą Piotrkowską, podczas którego obowiązkowo wszyscy pocierali nos Juliana Tuwima i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przy ławeczce Tuwima.

Autorka informacji: K. Olczak