Pielgrzymka do Świnic Warckich

12 czerwca 2018 r. dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II uczestniczyły w pielgrzymce dzieci pierwszokomunijnych do Świnic Warckich.

Czytaj więcej...

Wyprawa na lotnisko

16 maja 2018 r. wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w wycieczce na Lotnisko i do Lotniskowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem służb lotniskowych, przechodziły kontrolę celną, po której zostali przewiezieni autobusem lotniskowym do Straży Pożarnej.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Wrocławia

25 kwietnia 2018 roku uczniowie klas IV, V i VI wraz z nauczycielami: p. Haliną Słomian, p. Lidią Jarugą i p. Radosławem Rękawieckim pojechali na jednodniową wycieczkę do Wrocławia.

Po dotarciu do Wrocławia udaliśmy się do Panoramy Racławickiej. Przedstawiono nam makietę, na której ukazane były położenia wojsk polskich i rosyjskich podczas bitwy pod Racławicami. Następnie czekaliśmy na wejście do auli, w której znajdował się wielki obraz. To charakterystyczne wejście było zapowiedzią czegoś niezwykłego, początkiem pięknie opowiedzianej historii.

Czytaj więcej...

Rocznica mordu katyńskiego

15 kwietnia 2018 r. odbyła się gminna uroczystość poświęcona upamiętnieniu mordu katyńskiego i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej, połączona z obchodami Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Zygrach. Po mszy dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zygrach przedstawiły piękny program słowno – muzyczny odnoszący się do istotnych wydarzeń historycznych w walce o Niepodległość.

Czytaj więcej...

Podkategorie

nowa wersja strony AD 2013.
Oficjalna strona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zygrach (w nowej odsłonie od 09.09.2013)