Ślubowanie pierwszoklasistów

Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom
– w dniu 16 października 2018 r. ślubowało 22-je uczniów pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zygrach.

Uroczyste ślubowanie odbyło się na sali gimnastycznej szkoły. Dzieci rozpoczęły uroczystość wspaniałym występem artystycznym, a następnie odbył się egzamin na ucznia.

Aby zostać dobrym, pilnym i mądrym uczniem, dzieci musiały skosztować również „Napój mądrości”. Wszystkie zadania uczniowie wykonali wyśmienicie, co potwierdzili uczniowie klasy drugiej.

Po części artystycznej i egzaminie - nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zygrach, którego dokonała Dyrektor szkoły Pani Teresa Jaworska w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym w obecności Wójta gminy Zadzim Pana Krzysztofa Woźniaka, Wicedyrektor Pani Katarzyny Nastarowicz, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Zadzimiu Pani Marii Tomczyk oraz rodziców, nauczycieli i uczniów.

Dzieci otrzymały Akt Pasowania na Ucznia i przekroczyły symboliczny próg szkoły. Były życzenia dla dzieci od Pani dyrektor i gości, a rodzice przygotowali słodki poczęstunek dla swoich pociech.

 

Autorka informacji: A. Kulczycka

 

nowa wersja strony AD 2013.
Oficjalna strona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zygrach (w nowej odsłonie od 09.09.2013)