Wycieczka do Experymentarium

W dniu 20.11.2018 r. dzieci z grupy przedszkolnej 6–latków i klasy I wyjechały na wycieczkę do Centrum Nauki Experymentarium w Łodzi. Tam na nas czekało naprawdę wiele atrakcji.

Ale, ale... żeby tego doświadczyć, dzieci musiały przedostać się przez kosmiczny tunel. Iluzoryczna gra świateł, barw i dźwięków sprawiała wrażenie utraty gruntu pod nogami i zachwiania równowagi. To było niesamowite przeżycie!!!


Dzieci zwiedzając wystawę Experymentarium uruchomiały wiele zmysłów - mogły nie tylko słuchać, patrzeć, ale też dotykać, do czego nie trzeba było ich specjalnie namawiać. Interaktywne zajęcia w pasjonujący i zabawny sposób objaśniły skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki. Wystawa zachęcała do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi, a na koniec dzieci otrzymały Certyfikat młodego odkrywcy.


Zajęcia te pokazały, że nauka nie musi być nudna ani trudnaSpoko

Organizator wycieczki p. Hanna Nowak i współorganizator, wychowawczyni kl. I p. Agnieszka Kulczycka, dziękują przedstawicielowi rodziców p. Maryli Kaszubie za pomoc w opiece nad dziećmi.

 

Autorki informacji: A. Kulczycka & H. Nowak

nowa wersja strony AD 2013.
Oficjalna strona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zygrach (w nowej odsłonie od 09.09.2013)